У Рівному 2 березня в церкві «Світанкова Зоря» відбулася духовно-збудовча конференція для церков центрального регіону. Словом служили старший єпископ Анатолій Козачок, єпископ Олександр Коток, заступник старшого пресвітера рівненського Об’єднання Олександр Чернюшок та Петро Музичук.

Співом служив гурт місцевої церкви «Світанкова Зоря», а також пастор Володимир Прит на початку привітав братів і висловив слова благословення.

До слова, до центрального регіону Рівненщини увійшли колишні Рівненський, Гощанський, Корецький і Костопільський райони. Тепер, після адміністративної реформи, усі вони належать до Рівненського району.

Відповідальним служителем даного району є заступник старшого пресвітера області Петро Музичук. Отож саме він підвів до молитви. Було озвучено про напрями конференції – повагу, відносини, єдність братерства.

Єпископ Олександр Коток у своїй проповіді також говорив про пошану, розкриваючи її практичні сторони. Також згадав про Неємана, який, отримуючи відповідь на свою потребу, вкінці захитався і ледве не втратив те, що просив. «Віруймо до кінця, щоб не здатися», – закликав Олександр Адамович.

Заступник старшого пресвітера, скарбник Микола Свірчук в якості прикладу зразкового життя християнина навів Корнилія, який був «побожний та благодійний, подавав людям щедру милостиню, і завжди Богові молився» (Дії 10:2). Служитель пояснив значення кожної характеристики, які були притаманні цій людині.

Старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок озвучив вражаючу статистику соціальної роботи церков братерства, дякуючи кожному за активну участь в служінні. Робота дійсно зроблена велика, бо тільки 300 тис. тон допомоги було прийнято із-за кордону, а ще тисячі тон зібрали західні регіони України. І якщо все це підсумувати та умовно розподілити у фури, матимемо колону вантажних автомобілів довжиною понад 300 км. А це є відстань від Рівного до Києва. Уявляєте?

Анатолій Миколайович говорив про «етику служителя».

«Завдання служителя полягає не лише у тому, щоб правильно поводитися, працювати над своїм характером, але й дбати про атмосферу навколо. Не менш важливою є кваліфікація служителя. Це людина, яка, маючи смиренне серце, постійно навчається. Також необхідною умовою є взаємоповага. Бо не нищити особистість, а збудовувати ми покликані», — зазначив старший єпископ.

Опісля брати мали час для запитань та відповідей. Піднімалися теми сімейних відносин в житті служителів, лжехаризматії, мобілізації, десятини та інші.

Заступник старшого пресвітера УЦХВЄ Рівненщини Олександр Чернюшок на закінчення закликав до обережного і мудрого поводження, поділився текстами із Святого Писання.

Було звершено декілька окремих молитов: за Україну, за потреби, за старших служителів, за старшого єпископа. Презентували оновлений довідник служителів.

Це перша із запланованих регіональних конференцій, попереду ще три в інших регіонах Рівненщини. Подібні зустрічі зміцнюють відносини у братерстві, дозволяють у вільній атмосфері обговорювати актуальні питання, звершувати спільні молитви, чути слова підбадьорення і настанови. Ці конференції свідчать про динамічний розвиток УЦХВЄ та її прагнення до єднання та взаємопідтримки.

Олександр ГЕНІШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *