У лютому минуло два роки з дня повномасштабної війни (і десять років з початку російської агресії). Весь цей час Україна бороться, кожен працює на своєму фронті. Церкви мають свій, не менш важливий, духовний фронт, а також і соціальний. Нещодавно було опубліковано статистику служіння УЦХВЄ, яка приємно вражає. Робота п’ятидесятницькими церквами дійсно зроблена велика, бо тільки 300 тис. тон допомоги було прийнято із-за кордону, а ще тисячі тон зібрали західні регіони України. І якщо все це підсумувати та умовно розподілити у фури, матимемо колону вантажних автомобілів довжиною понад 300 км. А це є відстань від Рівного до Києва. Уявляєте?

Місяць лютий для церков УЦХВЄ Рівненщини також був доволі насичений.

Церква «Святої Трійці» здійснила вже дев’яту поїздку на схід з гуманітраною місією: приготуванням плову для ЗСУ, роздачі допомоги, проповіді Євангелії.

2 лютого в церкві с.Вовковиї відбувся захід для вдів Демидівського району. Опісля було організовано хороше спілкування, кожному вручений продуктовий пакунок. В зібранні взяли участь перший заступник єпископа Олександр Чернюшок, відповідальний за відділ соціального служіння Петро Балабак, старший пресвітер району Василь Глабець та служителі сусідніх церков.

Другий рік поспіль церква «Слово Істини» села Бродівське організувала очну клініку. 88 людей з 12 населених пунктів мали можливість чути слово Боже та спів музичного гурту, а також отримати консультацію офтальмолога і окуляри безкоштовно.

3 лютого в церкві с. Іллін відбулась районна молодіжна конференція на тему «Будьте святі – Я бо святий». Коротким словом настанови ділився місцевий служитель Горбачук Петро, а також старший служитель району Шпак Петро. Олександр Гроц поділився семінаром («П’ять рівнів освячення»), керівник молодіжного управління Давидюк Віктор звершив молитву благословіння керівників молоді району.

В церкві с. Щоків відбулося молодіжне зібрання Вараського району. В гостях був Віктор Давидюк, керівник управління молоді УЦХВЄ Рівненщини.

Щомісяця служителі УЦХВЄ Сарненщини мають братерські зустрічі, на яких обговорюють актуальні питання, звершують спільні молитви за нагальні потреби один одного, за церкви, братерство, Україну, вивчають Боже Слово. 5 лютого зустріч відбулася в церкві «Переображення» м.Сарни. В ній взяли участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Кузьмич, старший пресвітер району Михайло Маковецький, а також єпископ Володимир Бричка, який виклав семінар на тему: «Що говорить Біблія про форму церковного управління».

Волонтери церкви ХВЄ села Радове, доставили фуру дров у село Нововоронцовка Херсонської обл. Церква дякує спонсорам за підтримку коштами, дякує всім небайдужим.

10 лютого в приміщенні офісу УЦХВЄ м. Рівне відбулася зустріч районних відповідальних за недільні школи та їхніх помічників. Вітальне слово мав перший заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Чернюшок. Відбулася презентація дитячої сторінки в Instagram, розповідали про висвітлення на сайті об’єднання різних заходів, які відбуваються серед дітей нашої області.
Інна Алконова підготувала семінар «Як знайти ресурс у складні часи». Створили молитовний календар, ділились свідченнями, спілкувалися.

В Рівному в місії «Добрий Самарянин» пройшла зустріч загону «Гедеонів».

11 лютого церкву в м. Радивилів відвідала молодь разом зі служителем Миколою Лошашак з церкви с. Панталія. Служили проповіддю Божого слова, співом, віршами та духовим оркестром. А на вечір молодь Панталії відвідали церкву в с. Боратин.

На базі Церкви ХВЄ с.Глинськ відбулося спілкування з підлітками Здолбунівського району.

З’їздне молодіжне служіння відбулося в церкві с. Переброди. Присутні мали чудовий час для єдності та підкріплення.

7 лютого церква ХВЄ с. Морочне, що в Зарічненській ОТГ, завезла дрова на Херсонщину. Вантаж був доставлений до Бериславського району, це район який межує з окупованою територією України, тому постійно страждає від обстрілів. Дрова роздавали в селі Петропавлівка, за списком складному з допомогою старости та місцевих волонтерів. Частину дров було передано для військовослужбовців.

15 лютого 2024 року в домі молитви церкви «Ковчег спасіння» смт. Гоща за участі Рівненської Духовної Семінарії розпочалися «Курси проповідника». Більше 50 братів з Гощанського району виявили бажання навчатися. Роман Сергійович Мельник виклав тему «Портрет проповідника». В цьому важливому зібрані взяв участь старший пресвітер району Петро Макарович Шпак та інші служителі.

18 лютого другий молодіжний хор церкви «Христа Спасителя» м. Костопіль разом з пастором Анатолієм Славінським відвідали церкву с. Перетоки.

В церкві «Божого спасіння» м. Рівне обрали двох дияконів: Степанюк Віталія і Бойко Петра.
В зібранні взяв участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Петро Музичук, старший пресвітер району В’ячеслав Марчук.

17 лютого в церкві «БЛАГОДАТЬ» м. Вараш відбулося служіння для вдів, вдовців та одиноких.
На зустрічі був присутній районний пресвітер Сергій Секан та пастори помісної церкви. Також свідченнями Божої слави в житті і служінні з присутніми поділилася сестра Марія з м.Ковель.
Учасники дякують Господу за подаровану можливість провести час разом.

В Домі молитви с. Звіздівка відбулася сестринська зустріч на тему: «Безпека сім’ї». Словом ділилися подружжя Віктора та Алли Вознюків. В зібранні також взяли участь старший пресвітер району Петро Каплюк, відповідальна за відділ сестринського служіння Жанна Чернюшок та інші.

В церкві с.Висове Сарненського району на дияконське служіння було обрано Гамзу Анатолія Леонідовича та Прозапаса Святослава Івановича. На членському зібранні були присутні заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Кузьмич, старший пресвітер району Михайло Маковецький.

В Радивилівському районі відбулася молодіжна конференція на тему «Готовність номер один».
В зібранні взяли участь почесний єпископ Михайло Паночко, перший заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Чернюшок, керівник управління молоді Віктор Давидюк.

В церкві с.Гремяче Острозького р-ну на дияконське служіння обрано Ружанського Віталія Анатолійовича. В зібранні взяв участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Микола Свірчук, старший пресвітер району Павло Цинко.

В церкві с. Бишляк на пресвітерське служіння був рукопокладений Сад Микола Миколайович. Була звершена молитва подяки за служіння, вже почесного пресвітера, Сад Івана Лукашовича.
В священнодії взяли участь єпископ Олександр Коток, заступник Степан Килюшик, старший пресвітер району Сергій Секан.

Також відбулася зустріч старших служителів з братерською радою церкви с. Великі Телковичі. Після спілкування єпископ Олександр Коток поділився словом, а також заступник Степан Килюшик та старший пресвітер району Сергій Секан.

На вечірньому служінні старші служителі відвідали церкву с. Воронки.

18 лютого 2024 відбулося урочисте вручення сертифікатів про проходження навчальних курсів для вчителів Недільних шкіл Дубровиччини та Сарненщини.
В загальній кількості 93 курсанти отримали документ від Рівненської духовної семінарії і академії. В урочистому зібранні взяв участь старший пресвітер району Василь Хомич, Михайло Маковецький та інші служителі.

19 лютого в приміщенні церкви «Божого спасіння» відбулась зустріч служителів Рівненського району. На зустріч був запрошений директор департаменту освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк, який провів семінар на тему: «Етика служителя». Також на запитання відповідали старші служителі Олександр Чернюшок та Петро Музичук.

21 лютого, вже кілька років поспіль, в селі Тишиця, що на Березніщині, в домі молитви відбуваються благословенні зібрання вдів і вдівців села. Цього разу в зібранні взяли участь єпископ Олександр Коток, старший пресвітер Анатолій Бойчук, пастор-євангелист Василь Кравчук із гуртом, відповідальні за соціальне служіння Петро Балабак та Віталій Коваль, сестри вдови з Рівного та Волині.

24 лютого відбулася зустріч вдовиць, вдівців та одиноких з церков Дубенського району.
В зібранні взяли участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Микола Свірчук, старший пресвітер району Вадим Савченко, відповідальний за соціальний відділ Петро Балабак та інші служителі.

в церкві «Христа Спасителя» м. Костопіль відбулося урочисте вручення сертифікатів п’ятдесятьом випускникам курсів: «Церковний проповідник», що їх проводила Рівненська духовна семінарія та Академія. Брати мали ряд зустрічей, де вчилися яким має бути проповідник, як готувати та виголошувати проповідь. На церемонії вручення сертифікатів були присутні пастор помісної церкви Анатолій Славінський, перший заступник єпископа Рівненської області Олександр Чернюшок та академічний декан Рівненської Духовної Семінарії Роман Мельник.

В церкві с. «Рафалівка» на дияконське служіння були обрані Тимофіїв Олег Володимирович та Папежук Дмитро Вікторович. В зібранні взяв участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Степан Килюшик.

В церкві с. Нетреба на дияконське служіння були вибрані Маслянчук Микола Михайлович та Момотюк Андрій Петрович. В служінні взяли участь старший пресвітер району Сергій Секан та пресвітер Михайло Бузян.

В Томахові, Гощанського р-ну, рукопоклали Гарбара Олександра на пресвітерське служіння.
В зібранні взяли участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Петро Музичук, ст. пресвітер району Петро Шпак.

Брати з Радивилівського, Дубенського і Демидівського районів мали поїздку на Херсонщину, де провели чотири служіння, роздали 300 продуктових наборів, домашню випічку, картоплю та засоби гігієни.

25 лютого в церкві «Христа Спасителя» м.Костопіль відбулися вибори служителів. В результаті голосування на пресвітерське служіння обраний Славінський Олександр Анатолійович, а на дияконське Хомич Олександр Терентійович, Ковбар Сергій Васильович, Стельмах Микола Максимович та Корольчук Іван Іванович. В зібранні взяли участь єпископ Олександр Коток, старший пресвітер району Петро Каплюк.

В Домі молитви церкви «Відродження» м. Березне відбувся навчальний семінар для вчителів Недільних шкіл та працівників підліткового напрямку. Роздумами про те «Які помилки ми допускаємо, коли служимо дітям» ділився Анатолій Кибукевич. Молитву благословіння звершив старший пресвітер району Анатолій Бойчук, а молитву подяки Богові за усіх тих, хто служить дітям і підліткам звершив єпископ Олександр Коток.

В церкві с. Довговоля відбулося служіння для молоді, в якому взяли участь єпископ Микола Синюк (з темою «Привілей служити»), Ігор Скоць (з темою «Як знайти своє місце в церкві», старший пресвітер району Сергій Секан, пастори Михайло Бузян, Олександр Фінчук та інші.

Зарічненщина продовжуює допомагати постраждалим від війни регіонам. Так, церква села Морочне доставила дві фури дров в місто Олександрію, що на Кіровоградщині. Дрова доставили волонтерам місії “Світло на сході”, звідки в подальшому вони розповсюдяться по всій лінії фронту, для військових які мають в цьому потребу.

Церква с.Зозів «Добрий Самарянин» спільно з молодю з інших церков, двома капеланами мали поїздку на схід: Краматорск, Славянськ, Харків. Загалом відвідали сім церков, один госпіталь з пораненими військовими і ще декілька локацій військових. Брати та сестри відвозили допомогу і провели служіння на кожній локації.

В селі Боратин відбулося зібрання для вдів села. Відвідали захід заступник єпископа Микола Свірчук, відповідальний за соціальне служіння в обласному об’єднанні Петро Балабак, відповідальний за соціальне служіння в районі Віталій Куріч, пресвітер церкви Роман Демчук.

Загалом, лютий 2024 року був часом активного служіння, єднання, підтримки та духовного зростання для УЦХВЄ Рівненщини.

Важливо зазначити, що:

  • Церкви продовжують активно допомагати постраждалим від війни.
  • Велика увага приділяється служінню різним групам людей, в тому числі молоді, дітям, вдовам.
  • Важливим аспектом життя УЦХВЄ Рівненщини є навчання та духовне зростання.

Церкви УЦХВЄ Рівненщини роблять значний внесок у духовне життя регіону, а також надають важливу соціальну допомогу нужденним.

Олександр ГЕНІШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *