14 січня в с. Малий Жолудськ відбулося подвійне свято — посвята новозбудованого молитовного будинку та 30-річний ювілей церкви.

В зібранні взяли участь почесний єпископ Михайло Паночко, єпископ Олександр Коток, заступник Степан Килюшик, старший пресвітер району Сергій Секан, народний депутат України Віктор М’ялик та інші гості.

Ще з 30-х років жителі даного села ходили на зібрання до церкви в сусідньому селі – Великий Жолудськ. Історія громади п’ятидесятників тут бере свій початок з 1926 року. На Різдвяні свята, за звичаєм, двоє братів, Ливен з другом Кіндратом Данько, вирішили навідати свою рідну сестру. Прийшовши в гості, вони проповідували родичам з Біблії. Проповідь припала до серця слухачам, тому їх надалі стали постійно запрошувати до Жолудська проповідувати. Проводили спілкування, бесіди по Євангелії, співали й молилися. Один із перших сусідів, що зацікавився цією новиною, був Соловей Кухарець. А згодом, покаялися Яків Мордас з дружиною, Марко Леус. Тоді почали проводитися служіння в їхньому домі. За зиму 1927 р. у громаді було вже 15 осіб, а влітку прийняли водне хрещення 12 людей.

Шлях церкви в Жолудську був складним, були гоніння, ув’язнення, переслідування. Однак церкви вистояла.

В с. Малий Жолудськ була потреба у будівництві молитовного будинку, і брати запропонували оголосити збір коштів. Не були впевнені, що вдасться зібрати необхідну суму, однак, Бог зробив так, що було зібрано в півтора рази більше, ніж планувалося. У сільраді виділили місце під будівництво, і під керівництвом братерської ради розпочали роботи.

Будувався дім молитви три роки. 1 січня 1994 року, в суботу, було проведено перше служіння. Багато хто до цих пір пам’ятає те зібрання, і навіть місця з Біблії, які тоді читалися. На той час церква нараховувала 170 членів.

Першим пресвітером був Дуброва Петро Володимирович, який звершував служіння впродовж семи років. Після виїзду, його замінив Степчук Федір Володимирович. Після десяти років плідного служіння, у 2013 році пресвітером було обрано Шкіндера Віктора Федоровича. Мороз Анатолій тривалий час звершує служіння старшого диякона.

Після 25 років прозвучала пропозиція реконструювати Дім молитви, розширивши його. 11 березня 2018 році на братерській раді було прийнято рішення розпочати будівництво. По-суті, було збудовано новий будинок. Незважаючи на різні виклики – пандемію, війну, еміграцію – все ж таки справу вдалося завершити.

«Наша церква – свідоцтво того, що Бог любить мешканців нашого села. Серед християн нашої церкви є бажання і плани розробляти нові захоти, впроваджувати нові методи для вираження Божої любові до людей», – підсумував пастор Віктор, зачитуючи історію церкви.

Почесний єпископ Михайло Паночко звершив молитву посвяти Дому молитви, єпископ Олександр Коток підвів до молитви подяки за пройдений шлях у три десятиліття. Олександр Адамович назвав речі, які дозволили зберегти церковний корабель на плаву та мати розвиток: дотримання євангельських принципів, довіра до Божого Слова та наявність єдності.

Зі словами привітання до присутніх звернулися також заступник голови ОТГ, директор ліцею, депутат обласної ради,  а також депутат Верховної Ради України Віктор М’ялик.

Старший пресвітер району Сергій Секан закликав звершити молитву за мир в Україні. Словом настанови поділився також заступник старшого пресвітера УЦХВЄ Рівненщини, регіональний служитель, Степан Килюшик. Заключну проповідь сказав почесний єпископ Михайло Степанович.

Опісля для присутніх був організований обід та спілкування.

На сьогоднішній день церква в с. Малий Жолудськ, яка має назву «Надія», нараховує 200 членів, 60 молоді, 90 дітей. Слово Боже проповідується, люди спасаються і отримують надію навіть в такий нелегкий час.

Олександр ГЕНІШ

2 коментар до “Наша церква – свідоцтво того, що Бог любить мешканців нашого села”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *