Які б не настали часи не землі, є те, що буде відбуватися постійно – Церква Божа поповнюватиметься спасенними людьми. Шлях до спасіння, згідно євангельського вчення, можна зобразити так: увірування – покаяння – хрещення – служіння Богу, освячення.

Кожній людині Бог oбіцяє через Біблію, Своє Слово, три основні речі. Пeрша з ниx – це нoвe народження, спасіння, коли людина усвідомлює свою гріховність та визнає Ісуса Христа як Спасителя. Друга – це водне хрeщeння шляхом повного занурення у воду.  І третя – це хрeщeння Cвятим Дуxом.

Водне хрещення – це основа християнської віри і духовного зросту. Водне хрещення – це заповідь Господа, адже Ісус особисто показав нам приклад. Іван охрестив Його у водах Йордану.

Учні Христа теж були охрещені та навчали про це інших: «А Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів, і дара Духа Святого ви приймете!» (Дії 2:38).

Ми спасаємося лише благодаттю через віру, а не якимись учинками (Ефесянам 2:8-9). Ми хрестимося, бо наш Господь так звелів: «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Матвія 28:19).

У церквах Рівненщини повсюдно відбуваються урочисті зібрання, під час яких звершується заповідь Господня – люди привселюдно обіцяють служити Богові в доброму та чистому сумлінні.

Початком сезону водних хрещень цього року можна вважати 7 червня, коли в церкві с. Батьків Радивилівського району відбулося святе по вірі водне хрещення. В завіт з Богом вступила молода сім’я. В зібранні взяв участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини, регіональний служитель Микола Свірчук.

18 червня в церкві с. Глинськ відбулося водне хрещення. В звіт з Господом вступили троє людей. Священнодію звершував регіональний служитель Микола Свірчук.

Водне хрещення відбулося також в церкві ХВЄ с. Дубно. В завіт з Господом вступили троє людей. Співом служив хор церкви з с. Тинне.

Водне хрещення відбулося цього дня і в с. Корнин. До Церкви Божої долучилися троє людей.

25 червня відбулося водне хрещення в церкві «Свята Трійця» м. Рівне, під час якого 27 людей вступили в завіт з Господом. Зібрання відвідав старший пресвітер району В’ячеслав Марчук.

Цього дня водне хрещення відбулося в церквах с. Рафалівка, Полиці та Лозки.

В Ярославичах водне хрещення було проведено спільно з церквою с. Довгошиї. До помісних церков приєдналось троє людей (1 — Ярославичі, 2 — Довгошиї). Хрещення звершував ст. пресвітер Млинівського р-ну Полицяк Вадим Миколайович.

В с. Новорічиця в цей день десятеро людей з даного села, а також четверо з с. Мутвиця та одна людина з Морочного присвятили життя Господу.

В церкві с.Переброди на берегу водойми 14 людей заключили завіт з Господом.

У цю ж неділю водне хрещення відбулося в церкві «Жива надія» м. Рівне, під час якого шестеро людей виконали заповідь Господню. Також одна людина прийняла хрещення з церкви с. Новоукраїнка.

1 липня хрещення провели в церкві ХВЄ м. Дубно, під час якого четверо людей вступили в завіт з Господом, а також двоє людей з церкви с. Панталія.

Наступного дня, в неділю, водне хрещення відбулося в с. Могиляни. Восьмеро людей приєдналися до Церкви Божої: 5 — з с. Могиляни, 2 — з с. Мощаниця, 1 — з с. Почапки.

2 липня в УЦХВЄ м.Здолбунів дві сестри і три брата вступили в завіт з Богом, прийнявши водне хрещення. Зібрання відвідав регіональний служитель, заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Микола Свірчук.

В церквах с. Іллін та Бабин десятеро людей вступили в завіт з Господом.

В цей день 17 людей заключили завіт з Богом в церкві с. Довговоля.

15 людей прийняло водне хрещення в с. Борбин, що на Млинівщині. Зібрання відвідав старший пресвітер району Вадим Полицяк.

В церкві ХВЄ с. Зарічне Радивилівського району троє людей заключили звіт з Господом. Співом служив гурт із Заруддя.

9 липня водне хрещення відбулося в церкві «Христа Спасителя» м. Костопіль. 21 людина вступила в завіт з Господом. До хрещення також приєдналися церкви с. Головин та Яполоть. В зібранні взяли участь старший пресвітер району Петро Каплюк, пастори церков міста та в.о мера міста.

Відбулося водне хрещення і в с.Селище Сарненського р-ну. П‘ятеро людей вступили в завіт з Господом. Урочистість відвідав заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Кузьмич. Також водне хрещення відбулося в  с. Річище, під час якого двоє молодих братів пообіцяли служити Богу.

В Сарнах 39 людей із трьох церков заключили завіт з Господом. Словом служили перший заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Чернюшок, Віктор Давидюк, Марк Пишняк та служителі помісних церков. Загалом урочисте зібрання відвідали 1500 людей.

9 липня відбулося хрещення в церкві «Благодать» м. Вараш. До Церкви долучилось 25 людей. Словом благовістя ділився єпископ, директор місії «Голос Надії» Микола Синюк, старший пресвітер району Сергій Секан та місцеві служителі.

Водне хрещення відбулося в смт. Млинів, троє людей заключили завіт з Господом. Зібрання відвідали заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Микола Свірчук та старший пресвітер району Вадим Полицяк. Співом служив гурт «Іхтіс».

В с.Колесники святе водне хрещення по вірі було проведено 15 липня. Четверо молодих людей даного села та двоє з с.Новоставці присвятили життя Господу. Співом та проповіддю служили гурт «Авен Єзер», старші пресвітери Гощанського та Острозького районів та інші служителі.

16 липня в церкві м. Радивилів відбулося хрещення, під час якого до помісної церкви Радивилова долучилися п’ятеро людей, а також одна людина до церкви в с. Пляшева та одна людина до церкви с. Лешнів. На служінні були присутні служителі сусідніх церков, співом служив гурт «Благовісник» з міста Сарни та Василь Волосевич.

В цей же день в с.Ясногірка Сарненського р-ну відбулося водне хрещення. Шестеро людей вступили в завіт з Господом. Урочистість відвідав та послужив проповіддю Божого Слова перший заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Олександр Чернюшок.

30 липня відбулося водне хрещення в двох церквах: с. Радове та Кухотська Воля. 9 людей присвятили життя Господу (Радове 7 та Кухотська Воля 2). На хрещенні був присутній старший пресвітер Зарічненського району Василь Козяр.

В Демидівському районі двоє людей вступили в завіт з Господом. В зібранні взяли участь заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини Микола Свірчук, старший пресвітер району Василь Глабець, Анатолій Кравець, Степан Комар.

В церкві с. Кідри 41 людина заключила завіт з Господом. В даному селі проживає 2800 мешканців, з яких 1800 віруючі, включаючи молодь та дітей.

Це далеко не всі світлини з цієї чудової події. В багатьох церквах ще плануються водні хрещення, деякі можуть охрещувати і серед осені та зими, якщо виникатиме в тому потреба.

Безсумнівно, святі водні хрещення – це радість для церкви, для братерства. Адже ми розуміємо, яка праця має бути звершена, перш ніж можна насолоджуватися плодом. Навіть ради одної людини, яка приєднується до церкви варто робити такі святкові зібрання. Ми ж бачимо, що в деяких громадах за рік до церкви приєдналося більше 20, а той 30 людей.

Це добре, хоча і недостатньо. Є над чим працювати. Якщо взяти церкви з найбільшим числом охрещуваних (25 і 27 людей) і розподілити їх на загальну кількість членів (1130 і 1100 членів), то виходитиме, що лише кожний 42 чи 44-й з церкви зумів за рік привести людину до Бога. Найкращий показник, це коли кожний 20-й за рік привів людину до Бога (с. Довговоля, Переброди, Борбин). Однак є церкви, де серед 300 членів знайшлося лише троє, хто привів за рік когось до церкви.  Розуміємо усю спрощеність розрахунків. Знаємо, що спасає не людина, а Господь; і що не в кількості показник ефективності. Та все ж таки є над чим задуматися, щоб працювати ще ефективніше для Божої слави. Господь близько!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *