7 червня 2024 року о 10:00 в Рівному розпочалася урочиста подія: у приміщенні місії милосердя «Добрий самарянин» зібралися працівники з усіх куточків України, щоб спільно дякувати Богу за 35 років служіння. Попри складності воєнного часу, зала була вщерть заповнена. Зареєструвалися 150 делегатів, зокрема, приїхали представники місії з-за кордону.

Перший день

Відкрив перший день конференції старший пресвітер Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ Олександр Коток. Він процитував уривок з Послання до римлян: «Через Нього прийняли ми благодать і апостольство на послух віри через Ім’я Його між усіма народами, між якими й ви, покликані Ісуса Христа» (Рим.1:5-6).

«Церква повинна бути місіонерською, і успіх праці залежить від особистих відносин з Богом. Щоб послужити людям, потрібно мати любов до Бога і, відповідно, до людей» — зауважив єпископ і закликав присутніх до спільної молитви.

«Хоч темрява скрізь, я йду за Христом, мене Він веде!» — бадьоро співав гурт «Авен-Єзер». Служили молоді співаки з цього гурту («Авен-Єзер -2») разом з його першими учасниками.

«Якщо з нами Ісус, нам буде добре, і я Його відчув, як тільки зайшов у цю залу!» — зі сльозами свідчив директор місії Ростислав Боришкевич. «Пам’ятай увесь твій шлях, яким вів тебе Господь, Бог твій!» (Повт.8:2) — закликав служитель. Він представив гостей та учасників місії, а на закінчення звернувся із таким Словом: «У всім сам себе подавай за зразка добрих діл!» (Тит.2:7).

З 1992 року місією було проведено 25 місіонерських курсів, навчено 1250 місіонерів, відкрито три біблійні школи, сотні церков, побудовано понад 100 домів молитви, проведено понад 10 тисяч євангелізацій.

Євангелія поширювалася через радіопередачі, телепрограми, газети. Було надруковано понад мільйон примірників різної християнської літератури. Окрема ланка праці — гуманітарна допомога. Коли прийшла біда в Україну, одними з перших стали допомагати місіонери. Пастор Віталій Радчук закликав прославити Бога за все, що Він допоміг зробити й навіть за невдачі подякувати.

Гостями конференції стали, зокрема, екс-мер Рівного Олександр Третяк, а також депутат обласної ради Ігор Ясенюк. Вони також звернулися з вітальним словом до громади місіонерів.

Другий день

8 червня о 10:00 розпочався другий день ювілейної конференції місії «Добрий Самарянин», яка з Рівного перемістилася в с. Олександрію, в табір «Берізка», який належить обласному об’єднанню УЦХВЄ. На відкритому повітрі зібралися не менше 500 молодих людей — як з Рівненщини, так і з інших областей.

У конференції взяли участь служителі УЦХВЄ, зокрема, старший єпископ Анатолій Козачок, старший пресвітер Рівненщини Олександр Коток, старший пресвітер Волині Михайло Близнюк, президент місії «Good Samaritan» (США) Петро Радчук, суперінтендант Слов’янського дистрикту Асамблей Божих США Віктор Прохор, директор місії «Голос надії» Микола Синюк та інші.

Ростислав Боришкевич наголосив, що варто цінувати цей час, яким би він не був важким, і кожен день старатися бути бездоганним Божим працівником. Потім ділилися запальним Словом старші служителі. Вів зібрання керівник Відділу освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк.

Почесним гостем конференції став відомий євангеліст, співак із 50-річним стажем Джордж Давидюк. Він зі своїм гуртом заспівав декілька пісень та засвідчив, що з 16-річного аж до 70-річного віку щороку приїжджає до України з благовістям. Джордж Давидюк заохочував молодь з юних років ревно служити Богові. Також служили співом гурти «Левит» та «Авен-Єзер».

Можна сказати, що головною подією конференції стала молитва за молодь — молитва посвяти на служіння Богові. Євангеліст Володимир Бобик виклав семінар на тему «Чому твоє служіння важливе Богові?» Спікер зі сльозами кликав вийти вперед молодь, яка обіцяє служити Йому вже нині на місії. Була щира молитва всіх служителів, було відчуття Божої присутності. Нині в Україні багато міст і сіл, які потребують, щоб до них прийшли місіонери. І цей день пам’ятний тим, що на заклик до посвяченого служіння відгукнулися близько 30 юних сердець.

Підсумкову проповідь конференції мав старший єпископ Анатолій Козачок, який сформував декілька основних критеріїв: як стати гідним служителем Божим.

Перша умова до цього – постаратися. «У багатьох речах ми стараємося і досягаємо, хоч і не все залежить від нас. Колись я хотів купити мотоцикла і робив всі зусилля, щоб переконати батька купити його. Батько вже погодився, однак ті мотоцикли вже розкупили. Ще один приклад з юності: я мріяв вивчитися на інженера автомобілебудування, старався і все зробити для цього, але при вступі запитали чи я комсомолець? Сказав, що ні, тому мене не прийняли. Сьогодні про це зовсім не шкодую», – поділився Анатолій Козачок.

Він пригадав як в дитинстві дуже хворів і на одній із молитов Бог його повністю зцілив. Пізніше замислився, що якби не те зцілення, то життя уже закінчилося б. А коли так, і Бог залишив його жити, то треба постаратися послужити Йому.

«Чи постарався Юда Іскаріот пізнати в Ісусі Месію? Ні. Він бачив чуда, але не доклав жодних зусиль, бо полюбив гроші більше, аніж Бога. При цьому він також не постарався побороти свою проблему. У кожного з нас є покликання від Бога, але може бути якась проблема, слабкість, і якщо не постараємось перебороти, то можемо все втратити», – зауважив Анатолій Козачок.

На прикладах царя Давида, Апостола Павла та інших героїв Біблії старший єпископ надихнув присутніх до ревного служіння в Дусі Святому та пізнання Істини.

На завершення він повів  присутніх у молитві.

 Геннадій Андросов для УЦХВЄ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *