Дванадцять багатопрофільних лікарняних ліжок на пультах для тяжкохворих пацієнтів, сорок матраців, кушетки та інше медичне приладдя для лікарні ім. Мечникова м. Дніпро доставила команда, споряджена Рівненським обласним об’єднанням УЦХВЄ.

Адже дана інстанція – це медичний заклад номер 1 в лікуванні наших захисників та цивільних, постраждалих від війни.

Це черговий гуманітарний вантаж, який церква спорядила спільно з партнерами з Німеччини. Лікарню ім. Мечникова обрали невипадково, адже цей медичний заклад називають №1, серед тих, що рятують життя наших захисників та цивільних, постраждалих від війни.

Дякуємо усім, хто долучається, а також українцям в діаспорі, особливо Церкві “Життя” з міста Такома, пастору Віктору Прохору (Life Christian Church, Tacoma). Саме завдяки таким партнерам – християнам, які діють за Словом Божим «… роби добро , доки зможе рука твоя» волонтери з Рівненщини безперервно доставляли допомогу в різних напрямках одночасно. Віктор Прохор є старшим пастором християнської церкви «Життя» в м. Такома, штат Вашингтон, і голова Ради українських християнських церков штату Вашингтон.

Як відомо, пастор був одним з ініціаторів створення Ради українських християнських церков. «Так ми зможемо краще та ефективніше допомагати Україні», – прокоментував єпископ.

Гуманітарну і медичну допомогу окремі релігійні громади передають Україні з 2014 року, але об’єднання в єдину організацію допомагає ефективніше збирати кошти на фінансування великих проєктів та промовляти в публічному просторі від імені української християнської громади.

Саме з цією метою у штаті Вашингтон керівники місцевих українських християнських громад – протестанти, православні, католики – вирішили об’єднатися у Раду Церков задля спільного служіння громаді та допомоги Україні. Таким чином українці в Америці переносять свій багаторічний досвід налагодження міжконфесійного діалогу на американський ґрунт.

Спільна молитва за Україну керівників українських християнських церков штату Вашингтон, 12 березня 2024, Такома.

Згідно з оцінками перепису населення США, у 2021 році було 1 017 586 американців українського походження, що становить 0,3% населення США. Найбільші українські громади є у штатах Нью-Йорк, Пенсильванія, Каліфорнія, Нью-Джерсі, Мічиган, Огайо та Вашингтон.
За даними перепису, 62 648 жителів Вашингтона мають українське походження, у тому числі 34 277 людей, які народилися за кордоном, що становить 0,8% а від загальної кількості населення штату.

Світлана КОТОК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *