На таку тему 25 лютого у церкви «Відродження» (м. Березне) відбувся семінар для вчителів Недільної Школи та працівників підліткового напрямку. Спікер – Анатолій Кибукевич.

Анатолій звернув увагу слухачів на декілька важливих аспектів:

  • Служіння дітям – це велика відповідальність. Якщо ми вирішили служити дітям і розвивати цей напрямок, то це мудро і правильно.
  • Найпершою нашою помилкою є те, що ми часто ставимо акцент на яскравому викладі уроку, а не на відносинах з дітьми. Діти дуже чутливі й вони обов’язково відчуватимуть те, з яким настроєм ви прийшли на заняття. На жаль, вчителі не завжди щирі з ними. Ми не часто говоримо з ними як друг, але скоріше офіційно – як вчитель. Порада: розкажіть дітям історії своїх поразок, покаяння перед Богом. Станьте ближчими до них і діти стануть ближчими до вас.
  • Друга наша помилка – не готуємося як належить. Потрібно уважно і ретельно готуватися. Непідготовлений вчитель не проведе урок «по благодаті». Треба надіятися на Бога, але самому готуватися. «Приготовлений кінь на день бою, але перемога від Господа» (Прип. 21:31). Хто має готувати коня? Я! Я маю читати книжки, нотувати, аналізувати, але мого старання недостатньо. Бог дасть свою благодать, коли побачить наше старання.
  • Ще одна помилка – відсутність бажання зростати та розвиватися. У Писанні сказано: «А Ісус зростав мудрістю, і віком і благодаттю у Бога і людей» (Лк. 2:52). Розвивайте свій потенціал. Не зупиняйтесь на якомусь одному рівні. Зростайте мудрістю. Вчіться. Шукайте нових знань. Зростаючи самі, допомагайте ще й іншим. Будуйте мости з дітьми й з тими, хто служить поряд з вами.

«Євангеліє навчає нас: «Нехай підперезані будуть вам стегна, а світла ручні позасвічувані» (Лк. 12:35). Якби не було важко – не здавайтеся. Ви досягнете поставлених цілей, бо з вами Господь. Перешкодою до успіху може бути впертість, непослух, лінь. А послух, смирення, наполегливість – ось шлях до успіху. Томас Едісон казав: «Багато людей не уявляють, як близько вони підібралися до успіху в той момент, коли остаточно опустили руки». Будьте впевнені й не вагайтеся. Нехай будуть поруч з вами ті, хто підтримає, підбадьорить і помолиться з вами. Будьте богобійні та старанні. В Христі шукайте допомогу, бо у Нього ресурс невичерпний» – з такими словами до присутніх звернувся єпископ Олександр Коток.

Тетяна Пасько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *