23 грудня в приміщенні церкви «Свята Трійця» м. Рівне відбулася річна звітна конференція церков Рівненського обласного Об’єднання УЦХВЄ.

Розпочав зібрання єпископ Олександр Коток, зачитавши гасло конференції «Око Господнє на тих, хто боїться Його, хто надію на милість Його покладає» (Пс.33:18). Служитель зазначив, що попри усі страхи та небезпеки, Бог провів Свою Церкву, Він виконав обітницю. Бог буде з нами і в наступному році, тому варто мати мир і спокій. Також Олександр Адамович перерахував ті благословіння, які приходять в життя людини через страх Божий. Зокрема, страх Господній охороняє від багатьох гріхів, робить нас угодними Господу, дарує спокій і впевненість у майбутньому, віддаляє страх людський, продовжує дні земного життя, провадить до мудрості.

Була завершена молитва, гурт виконав псалом.

Опісля представили гостей конференції — старшого єпископа УЦХВЄ Анатолія Козачка, єпископа Михайла Близнюка, старшого пресвітера Житомирщини Івана Фещенко.

Анатолій Миколайович в проповіді акцентував увагу на любові, яка явлена людям в Ісуса Христі (1 Ів. 3:1-2).

Старший пресвітер Волинського обласного об’єднання УЦХВЄ Михайло Іванович проголосив проповідь, зачитавши 2 Тим.2:19.

«Бог знає Своїх, Бог пильнує тих, хто належить Йому. Свої для Бога — це ті, хто прийняв Його Дух, хто був відзначений печаткою Божою. В цій аудиторії не стоїть питання чи прийняли ми Духа Святого. Питання стоїть вище: наскільки ми чутливі до голосу Господнього Духа. Можливо тоді ми не зробили б якихось помилок, не образили б людину і т.д. А ще Свої для Бога виконують і шанують Боже Слово, хто відступив від неправди», — сказав єпископ Михайло Близнюк.

Був зроблений заклик до молитви за мир в Україні.

Після тематичного звернення старшого пресвітера УЦХВЄ Житомирщини Івана Леонідовича, який говорив про важливість для пасторів зрощувати теперішнє і наступне покоління, учасники конференції перейшли до обрання головуючого та секретаря конференції.

Головуючим конференції було обрано Анатолія Козачка, секретарем — Олександра Геніша. Присутні голосуванням затвердили порядок звітної частини конференції.

Звіт розпочав єпископ Олександр Коток, розповівши про свою діяльність за рік. Було перераховано поїздки, участі в конференціях, відвідини церков і інших заходів.

Наведемо деяку статистику.

Станом на 01.01.2023 р. маємо 301 зареєстрованих церков та 27 незареєстрованих, в яких перебуває 33150 членів.

Протягом 2023 р. прийняли водне хрещення 884 людей, 226 прибули з інших громад (110 прибули з інших громад УЦХВЄ, 226 – з інших громад), 42 прийняті з відлучення. Також 310 померло, 468 перейшли в інші громади, 1170 емігрувало за кордон, 138 вилучено.

В області діє 3 Біблійних закладів обласного рівня, 4 місій, 5 благодійних фондів, 410 хорів, 728 недільних шкіл, які відвідують 15000 дітей.

Цього року було затверджено медіа відділ, який працює в різних напрямках медіа (відповідальний Олександр Геніш).

Олександр Адамович подякував за підтримку (служителям, місцевим і закордонним церквам), було завершено молитву за тих служителів, яких обрали в цьому році.

Аналіз фінансових показників провів скарбник Микола Свірчук. Звіт ревізійної комісії озвучив Віталій Зозуля. Згідно проведеної ревізійної комісії, яка була проведена 20 грудня, зауважень виявлено не було.

В частині обговорення звітів заперечень і запитань не поступило, тому учасники перейшли до затвердження звіту. Одноголосно ухваливши їх, вирішили залишити склад ревізійної комісії в тому ж складі.

У затвердженні бюджету на 2024 рік було запропоновано збільшити пожертвування в розрахунку на одного члена, натомість відмінити три спеціальні збори, але залишити одноразовий збір на Київ. Анатолій Козачок нагадав про концепцію, яку в планах реалізувати –  10/10/10 (з десятини у церквах десята частина йде в область, а звідти десята – на Київ).

В результаті обговорення запропонований проект бюджету затвердили.

Опісля словом підбадьорення та настанови поділився старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок (Лк.22:39-46). «Дві речі, які мають бути присутні в житті, наче два весла, Слово Боже та молитва. Через них ми будуємо взаємини з Богом. Не раз таємна кімната рятувала та давала вихід із самих скрутних обставин. Не менш важливо будувати взаємини один з одним, формуючи міцний єдиний організм. Яка сильна людина не була б, є обставини, які можуть перемогти всяку силу. Тому важливо бути з Христом», — говорив Анатолій Миколайович.

Після молитви завершальні слова сказали Олександр Коток та перший заступник Олександр Чернюшок. Спільно молились за потреби. Благословляли і дякували за служіння Кудрику Василю Павловичу, який нещодавно виконував служіння старшого пресвітера Млинівського району, і був членом обласної ради з моменту її утворення. Служитель згадав про те, як формувався союз п’ятидесятників в Україні, і як важливо зберігати єдність та простоту в братерстві, живучи за євангельськими принципами.

Після смачного обіду, гості та учасники конференції спілкувались у холі, ділились життям помісних церков.

Загалом конференцію відвідало близько 250 учасників. Братерством напрацьований графік проведення на початку наступного року духовно-збудовчих конференцій у чотирьох регіонах Рівненщини, на які будуть запрошені диякони та пресвітери, а також старші служителі Союзу.

Якихось гострих дискусійних питань не виникало, все пройшло злагоджено в єдності духа та союзі миру. Зрештою, які має воно бути в братерстві. Напередодні в кожному районі області відбулися районні звітні конференції.

Рік добігає завершення. На запитання: як загалом пройшов рік і чи збіглися прогнози з очікуваннями, старший пресвітер Рівненського обласного Об’єднання УЦХВЄ Олександр Коток відповів так:

«Усіх нас цікавило питання: коли закінчиться війна. Але ми цього не знаємо, цього ніхто на землі не знає. Звичайно, якби в цьому році війна закінчилася, то реальність виявилася б значно кращою, ніж очікувалося. Але не можна сказати, що реальність гірша, ніж чекали. По-перше, на початку року була реальна загроза нападу з Білорусі. По-друге, був критичний дефіцит електроенергії. Сьогодні ситуація в цих напрямках краща.  Також ворог не зазнав успіхів, ми тримаємо оборону. Церкви служать, життя продовжується. Будемо оптимістами. Дякуймо Богу і молімося далі, бо могло би бути гірше. В непростий час живемо, але бачимо Господній супровід. Бог зі Своєю Церквою буде завжди!»

Більше про роботу Об’єднання за цей рік, та актуальні питання з життя братерства,  дивіться згодом в інтерв’ю з старшим служителем на каналі Youtube.

Олександр ГЕНІШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *