Позитивна динаміка навіть під час війни в прифронтових областях, відкриття нових церков, тисячі охрещених, півтора мільйони розданих Євангелій та  сотні тисяч тон допомоги – про все це свідчить нові статистичні дані УЦХВЄ станом на 01.01.2024.

На початок року маємо:

101578 членів, 1318 молитовних будинків, 1749 пасторів, 2611 дияконів, 19379 молоді і 35347 дітей. За рік прийняли водне хрещення 4302 людини, емігрували 3689 людей. 40 благодійних фондів, 23 місій, 20 сиротинців, 68 ребцентрів, 812 хорів і 669 гуртів.

З урахуванням церков в Європі, які належать до УЦХВЄ, статистика виглядатиме так: 1830 церков та 104503 членів, 1318 молитовних будинків, 1665 пасторів, 2912 дияконів, 19379 молоді й 35347 дітей.

Це чудовий результат! За цими цифрами ховається потужна щоденна робота віруючих.

Представимо дані візуально, здійснивши розподіл по областях. Практично по всіх показниках із значним відривом лідирує Рівненщина, другою йде Волинь.

Напевно пояснення такій картині варто шукати в історичній площині, ще з часів зародження п’ятидесятницького руху на наших землях. Але слід розуміти також, що сьогодні саме дотримання істин Писання, дія дарів і сили Святого Духа, служіння людям, а також врахування історичного досвіду дозволить продовжити позитивну динаміку розвитку церков.

А для того, щоб побачити не кількісну статистику, а ефективність роботи, варто порівняти, наприклад, кількість охрещених на сто членів церкви, показати приріст у відсотках.

Порівнявши кількість охрещених до загальної кількості членів в області, обчислимо показник відносного зростання. І тут картина протилежна. В лідерах Сумська, Херсонська, Черкаська, Полтавська, Миколаївська області, а західні області значно поступаються.

Якщо говорити про абсолютний приріст, то найкращий результат показує Миколаївська та Харківська області, де кількість членів за рік зросла на понад 300. Натомість західні церкви за підсумками 2023 року мають від’ємний річний приріст.

Окремо можна побачити статистику УЦХВЄ в Європі (додано останній стовпчик):

Як пояснити, що західні області при найбільшій кількості членів мають найнижчий показник відносного і абсолютного приросту? Можливо багато місійних ресурсів направлено на інші області, замість власних? Чи просто у великих церквах зазвичай більша кількість пасивних, незадіяних членів? Чи це наслідок війни: після пережитого горя і потрясінь в людей сходу пробуджується інтерес до Бога?

Є ще й інші причини, які впливають на показники приросту, особливо абсолютного. Позитивним фактором для УЦХВЄ (особливо для східних областей), наприклад, може слугувати занепад одного з харизматичних об’єднань, посилені євангелізаційні заходи в окремих областях, зосереджена гуманітарна робота, негативним (особливо для західних областей) – еміграція тощо. Суттєве зменшення кількості охрещуваних в останні два роки в західних областях може пояснюватися також виїздом закордон молоді, яким ще не виповнилося 18 років (в одній із церков США, наприклад, минулого року зросла кількість охрещуваних, і це завдяки емігрантам).

Причин є чимало. Але точно можна сказати одне: потенціал церков УЦХВЄ значно більший, ніж отримані результати!

Однак праця триває, по Україні будуються 95 молитовних будинків, виходить 10 телепрограм, видається 16 газет, організовуються доброчинні обіди (за рік їх було роздано більше 200 тис.).

Нещодавно вдалося зібрати приблизну статистику соціального служіння УЦХВЄ. Вона вражає! Станом на 01.01.2024 силами волонтерів УЦХВЄ було евакуйовано 187 тис. людей, церкви транзитом прийняли 287 тис. людей, допомігши з поселенням 84 тисячам. Щоденно церкви забезпечували харчування 232 тис. переселенців.

Більше 290 тис. тон гуманітарного вантажу було прийнято з-за кордону, для цієї справи навіть придбали 2797 бусів.

Українська Церква Християн Віри Євангельської допомагає також ЗСУ та теробороні, придбавши за час війни 4121 форму, майже 12 тис. берців, 2 тис. бронижелетів, 264 тепловізори, 632 рації, 266 автомобілів. Загалом в ЗСУ служить 1584 капеланів.

Основним завданням Церкви є проповідь Євангелії. З цією метою за ініціативою УЦХВЄ було надруковано майже 5 тис. біл-бордів з християнською тематикою, роздано 1,5 млн. Євангелій та іншої християнської літератури.

Щоденно у церквах братерства проходять молитви за Україну, організовуються поїздки у прифронтові зони, заготовлюються і передаються сотні складометрів дров, продукти та інші необхідні засоби. Українська Церква Християн Віри Євангельської залишається однією з найбільших структур, яка словом і ділом служить на благо українського народу.

Олександр ГЕНІШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *