У посланні до Ефесян читаємо:
«не перестаю за вас дякувати, і в молитвах своїх за вас згадую, щоб Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам Духа премудрости та відкриття для пізнання Його, просвітив очі вашого серця, щоб ви зрозуміли, до якої надії Він вас закликає, і який багатий Його славний спадок у святих, і яка безмірна велич Його сили в нас, що віруємо за виявленням потужної сили Його» (Еф.1:16-19)

Чудові слова ап. Павла! Його постійні молитви і подяки Господу за братерство і церкви гідні наслідування. Його глибокі слова варті дослідження.

В людини є серце, і є очі. Серце може бути тверде, а може бути м’яке; може бути камінне, а може бути плотяне. Очі можуть бути затуманені, а можуть бути просвітлені. Молитва апостола, і моя зокрема, щоб ми мали щирі серця і просвітлені та відкриті очі. Адже існує багато горя і сліз, на які потрібно добре серце; існує багато хибних шляхів і лукавих задумів, на які треба відкриті очі служителя. А найголовніше, серце й очі потрібні для того, щоб пізнавати Отця. Для цього всього вищезгаданого маємо мати Дух премудрості і відкриття. Повинні мати «відкритість до Його одкровення» – каже один із сучасних перекладів.

Дійсно, велика надія, прекрасна спадщина і могутня влада дарована святим людям! Дай, Боже, нам ще більше Духа премудрості і відкриття, щоб це осягнути.

єпископ Олександр КОТОК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *