18 жовтня у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний форум «Духовні цінності як основа відродження української нації: досвід Рівненщини». У рамках заходу відбулася презентація підручника «Основи християнської етики» для 5 класу за авторством доктора педагогічних наук, професора Національного університету «Острозька академія» Василя Жуковського.

Серед почесних гостей на форумі був старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок, який зауважив, що викладання в школах основ християнської етики вже чимало років є однією з пріоритетних тем для Церкви. «Ми вважаємо, що це надзвичайно важливий проєкт. Адже коли говоримо про етику, то, по суті, говоримо про систему цінностей людини. В основі християнської етики лежить Біблія», – підкреслив старший єпископ.

За його словами в наш час, коли відсоток людей з посттравматичним синдромом надзвичайно високий, допомогти подолати руйнівний для здоров’я синдром може насамперед повернення до правильних цінностей.

«Людина яка має взаємини з Богом, стає більш стресостійкою, оскільки розуміє сенс життя – куди ми йдемо, хто ми є, і Хто керує усім. Таким чином, «Основи християнської етики» закладають стресостійкість і в наших дітей», – підкреслив Анатолій Козачок.

Серед гостей заходу був почесний єпископ Михайло Паночко, який свого часу мав редакторський досвід при підготовці підручників з християнської етики. Також форум відвідали наш брат, меценат Віктор Мʼялик, старший пресвітер Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ Олександр Коток та інші.

Серед учасників були представники влади, зокрема начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль. У своїй промові він відзначив, що саме церкви відіграють велику роль у духовно-моральному вихованні суспільства, та подякував представникам Церкви.

Основну увагу на форумі було присвячено питанню реалізації заходів Обласної програми сприяння духовності, моральності та формуванню здорового способу життя в Рівненській області на 2023-2025 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *