Після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС в перші ж годин водою було затоплено вісім населених пунктів Херсонщини та частину самого міста. Через деякий час наслідки набули ще більшого масштабу – загалом було підтоплено 48 населених пунктів, з яких 34 – на деокупованій території України. Лише в чотирьох населених пунктах лівобережної Херсонщини постраждало щонайменше 19 тисяч будинків.

Християни Віри Євангельської активно взялися допомагати постраждалим. Вже в перший день у церквах Рівного було зроблено заклик долучитися до допомоги. До палацу культури «Хімік» рівняни почали привозити найнеобхідніші речі, питну воду, продукти. З початку тижня вантаж було відправлено на Херсонщину та Миколаївщину.

Волонтери УЦВХЄ рятували людей під час затоплення, доставляли продукти до місць проживання, евакуйовували та надавали першу допомогу постраждалим.

«Ситуація є досить складною і викликає багато страждань для нашого народу. Мені приємно бачити, як наші віруючі люди відгукнулися на цей виклик. Їхня жертовність, працьовитість та бажання служити іншим надихають нас усіх.У ці важкі моменти, коли доводиться шукати сили і ресурси, щоб допомогти тим, хто потерпає, наша церква стала опорою для багатьох. Волонтери УЦВХЄ не лише рятували людей під час затоплення, а й продовжують свою роботу, допомагаючи відновлювати підтоплені будинки», – зазначає заступник старшого пресвітера Рівненщини, регіональний служитель Олександр Кузьмич.

Як тільки вода почала спадати, було сформовано бригади по відновленню підтоплених будинків.

Зокрема, однією з перших допомагати постраждалим населеним пунктам поїхала бригада з 18 волонтерів від церков ХВЄ Сарненщини. Волонтери проводили роботи на вулицях тих населених пунктів, де рівень води спав. Хлопці займалися розчищенням доріг та прибиранням сміття.

Через декілька днів були відправлені нові бригади добровольців. Про це написав голова Сарненської ОДА Олександр Кохан на своїй сторінці Facebook:

«Чергові бригади добровольців з Сарненщини вирушили на Херсонщину, щоб допомогти у відновленні житлової та критичної інфраструктури. У населених пунктах Кочубеївської громади на Херсонщині, яка тривалий час була під окупацією, багато житлових будинків та об‘єктів соціальної сфери потребують відновлення.

Допомагати з відновлювальними роботами вирушили бригади добровольців з Сарненщини. Зокрема: 9 осіб з Висоцької ТГ, 3 з Рокитнівської ТГ та 9 з Старосільської ТГ. Волонтери працюють вахтовим методом – по 14 днів.

Також зазначу, що 18 добровольців, які раніше допомагали ліквідовувати наслідки підтоплень у Білозерській громаді Херсонської області, вже повернулися додому.Щиро дякую жителям Сарненщини за те, що не лишаються осторонь біди та роблять все можливе, щоб показати, що взаємопідтримка та єдність – це те, що приведе нас до перемоги та дозволить відновити нормальне життя»

Одна з бригад, яка поверталася з Херсонщини, потрапила під обстріл. Внаслідок цього було поранено волонтера від місії «Добрий Самарянин». На щастя, усі залишилися живі.

Наші волонтери, брати та сестри продовжують допомагати та відновлювати зруйноване. Разом з тим, людям несуть надію – проповідують Слово Боже, моляться, благословляють.

«Наші церкви постійно моляться та працюють, використовуючи усі можливості, аби служити людям. Ми розуміємо важливість праці кожного. Дякуємо Богові та усім, хто підтримує нас у цих добрих справах», – підсумовує єпископ УЦХВЄ Рівненщини Олександр Коток.

«Ми допоможемо подолати наслідки каховської трагедії» – позиція церков ХВЄ Рівненщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *