На початку листопада світ побачила нова книга «Спасай взятих на смерть: свідчення капеллана», написана під редакцією Олександра Геніша.
Книга розповідає про життя та служіння капелана, євангелиста Петра Суща, який, повіривши в Господа, присвятив своє життя служінню людям. Автор ділиться своїми особистими переживаннями, викликами та перемогами, що виникали в служінні під час війни на сході України та праці з ув’язненими.
У книзі висвітлюються різні аспекти його служіння: підтримка військових, організація допомоги для дитячих будинків, робота зі школами та взаємодія з військовими частинами. Через призму особистих переживань і свідчень, читачі отримають глибоке розуміння ролі капеланів і служителів у сучасному світі. Автор описує, як церква стала підтримкою для військових, цивільних осіб та ув’язнених, надаючи духовну та матеріальну допомогу.
Видання стане цінним джерелом інформації для всіх, хто цікавиться капеланством, служінням в умовах війни та ув’язнення, а також для тих, хто шукає натхнення та сили у вірі.
«Тримаю в руках нову, вже четверту, свою книгу. На цей раз тематика, розуміється, військова. Мова йде про капеланське служіння у війську. Книга розповідає про життя та працю капелана Петра Суща, який ще з 2014-го року присвятив своє життя службі у війську.
Через призму особистих переживань і свідчень, читачі отримають глибоке розуміння ролі капеланів і служителів у сучасному світі. Також ви побачите, як церква стала підтримкою для військових, цивільних осіб та ув’язнених, надаючи їм духовну та матеріальну допомогу», – написав на своїй сторінці фейсбук автор цієї книги Олександр Геніш.
Книга написана за аудіоматеріалами, які були записані та надані Маргаритою Чепаловою. Інтерв’ю проводилося у липні 2024 року. А ініціатором творення книги виступив пастор церкви смт. Томаківка Руслан Черкез:
«Ця книга – про самовіддане служіння капелана людям; про те, як не розгубитися в критичних ситуаціях, не впасти у відчай, але покластися на Всемогутнього Бога й побачити Його незрівнянну турботу та любов. Вона розповідає про те, як Україна вистояла перед «другою армією світу» не лише завдяки ЗСУ, політикам, волонтерам та людям доброї волі, але й завдяки християнам, які вели духовну боротьбу в молитві за свою країну. Адже Господь вклав у серця українців істину: «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром», – розповів пастор.
Ось що зазначив один з рецензентів книги пастор Рустам Фатулаєв, з яким брат Петро тісно співпрацював:
«Історія, яку Ви побачите, прочитавши цю книгу, почалася у 2014 році під час бойових дій у зоні АТО. Саме тоді, коли зародилося військове капеланство в нашій країні, Петро Сущ був одним з перших, хто приєднався до цієї гідної справи, щоб бути поруч з тими, хто став на захист окупованої росіянами частини країни.
Він не покинув свого служіння й під час повномасштабного вторгнення російського агресора до України. Навпроти, мужньо виконував свій обов’язок, несучи Благу Вістку нашим захисникам, долучившись до команди капеланів та священнослужителів Ради церков «Скинія». Також він тісно співпрацював з командою Олександра Рожила та Орестом Куцим.
Його самовіддане служіння є яскравим прикладом важливості капеланської роботи — нести вістку про спасіння в армію. Ми сподіваємося, що досвід Петра надихне читача на жертовне служіння Богу і людям на території смерті, нести вістку про Христа»
Пастор, капелан, доктор богослов’я, директор Департаменту соціального служіння УЦХВЄ В’ячеслав Когут добре знайомий з героєм книги. Він розповідає, що Петро Сущ тривалий час здійснював капеланське служіння в різних місцях нашої країни. Він був одним із перших, хто приєднався до цієї справи ще у 2014 році. Героїчно зустрів повномасштабне вторгнення росії та окупацію України. Згодом почав служити разом з командою капеланів УЦХВЄ: тісно співпрацював з нашим капеланом-волонтером Олександром Ружилом, був помічником штатного капелана УЦХВЄ в ЗСУ Ореста Куцого.
Після досягнення 60-річчя Петро звільнився зі служби за віком. Наразі активно долучається до підтримки та розвитку служіння капеланів в Україні, бере участь у профільних конференціях, нарадах та навчаннях. Життя і служіння Петра Суща чудово ілюструє наскільки великим є запит на капеланську діяльність та наскільки значною є роль священнослужителя у війську. Сподіваємося, що ця історія надихне інших на жертовне служіння людям, щоб приносити користь нашій країні та суспільству.