Черговий гуманітарний вантаж – дрова для буржуйок та грубок – доставили на звільнені території Херсонщини церкви Рівненщини. Тільки у грудні на Херсонщину відправили понад 200 кубів дров. У непросту подорож вже у січні вирушили більш як десять вантажівок з Рокитнівської, Немовицької та Сарненської громад.

Гуманітарна допомога від УЦХВЄ була доставлена для мешканців Станіславської, Бериславської та Білозерської громад Херсонської області. Наші земляки готували плов у казанах та варили чай. Військовим, які чергують на блокпостах, насмажили риби. Окрім продуктів, привезли також 30 буржуйок та декілька генераторів.

Детальніше розповідає старший пресвітер УЦХВЄ Рівненського обласного об’єднання Олександр Коток: «Наразі гострою є потреба в речах, які допомагають людям зігрітися – це дрова, буржуйки, теплий одяг. Ми вирішили заготовити якомога більше дров, порубати та доставити до місць потреби. Витрати палива також покриваємо власними ресурсами. Підтримують нас у цьому також брати та сестри із-за кордону. Разом з фурами дров їде команда молоді, яка там на місці допомагає розвантажувати ці дрова і доставляти до різних точок».

У середині грудня знову три фури дров було доставлено на Херсонщину – в місто Берислав та селище Зеленівка. Гуманітарна допомога була організована церквами сіл Познань та Глинне Рокитнівського району за підтримки Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ. Вантаж супроводжували пастор церкви с. Карпилівка Володимир Бричка, пастор церкви с. Чабель Микола Царук та молодь церков Рівненщини. Також було роздано понад 250 продуктових пакетів з випічкою, яку передали сестри й брати з села Чабель. Крім цього, церкви зібрали багато теплих речей.

18 грудня волонтери з Рівненщини вирушили у найгарячішу точку країни – Бахмут. Попри усі небезпеки, в місце призначення були доставлені дрони, ліки, харчові продукти, фільтри для води, свічки, речі найпершої потреби. Допомогу отримали військові та цивільні.

20 грудня на Херсонщину відправили 12 тонн борщових наборів з Рівненської області, (про це поінформували у Рівненській ОВА). В організації поїздки взяв активну участь керівник табірного служіння в Зарічненському районі області Олександр Вакуліч та інші брати. Окрім цього мешканці Локницької громади, що у Вараському районі, зібрали 400 продуктових пакетів, 16 кубометрів паливних дров, 6 буржуйок та 2 тонни консервації – сало, смалець та повидло.

В ОВА висловили щиру подяку обласному об’єднанню УЦХВЄ та всім, хто взяв участь в зборі та відправленні гуманітарних вантажів для Херсонщини. Окрема подяка тим, хто долучився до збору овочевих наборів, заготовляв та рубав дрова, надав транспорт, фінанси тощо.

«Разом ми змогли заготовити 240 складометрів сухих дров, понад десять тонн овочевих наборів, 400 продуктових пакетів, консервація, солодощі та інші харчові продукти. Разом приблизно 100 тонн вантажу. Розвантажили допомогу для сіл Велетенське, Кізомис, Білозерка, та 12 сіл Дар’ївськоїОТГ», – йдеться у повідомленні адміністрації.

Напередодні Різдва церкви Березнівської громади заготовили та відправили ще декілька фур дров на Миколаївщину, та в місто Покровськ Донецької області.

11 січня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль розповів, що мешканцям Новомиколаївської сільської ради та смт Нововоронцовка Херсонської області передали гуманітарний вантаж жителі із села Радове та Мутвиця Локницької громади. Волонтери-християни разом з односельцями зібрали 40 метрів кубічних дров та 600 подарунків для дітей військовослужбовців.

Жителі Рівненського Полісся хотіли допомогли херсонцям у першочергових потребах у зимовий період, а також створити дітям святковий настрій.

За словами Віталія Коваля, нещодавно 60 тонн гуманітарної допомоги поїхало до Білозерської (Донеччина) та Станіславської (Херсонщина) громад. Передали жителям харчові продукти, будівельні матеріали, одяг, медикаменти, буржуйки та засоби гігієни.

Крім того, доставили допомогу (продуктові набори, картоплю, моркву, капусту, ін. овочі та буржуйки) у Чорнобаївку, Антонівку, Посад-Покровський.

Значного поширення набуло відео про те, як церква ХВЄ с. Довговоля заготовляє дрова на Херсонщину. Українці дякували небайдужим людям, у яких відкрите серце до чужого горя.

12-13 січня церкви сіл Ясногірка, Чабель, та Вири приготували та завантажили дві фури дров, які відправили на Херсонщину – Посад-Покровське та Чорнобаївка.

Про це розповідає заступник єпископа УЦХВЄ Рівненщини, пастор місцевої церкви, яка взяла участь в допомозі, Олександр Кузьмич:

«Церкви нашого об’єднання намагаються робити усе, що в наших силах для зміцнення країни та допомоги постраждалим. Дана поїздка стала можливою завдяки підтримці Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ і місії «Добрий самаряни».

Окрім дров, постраждалим від війни людям були передані буржуйки та інші, необхідні в цей зимовий, час речі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *